Na co se záruka vztahuje

Záruka se vztahuje na jakékoli závady, u nichž lze předpokládat, že existovaly již v době prodeje a které se projevily do dvou let. Dvouletá záruka začíná ode dne, kdy zboží obdržíte.

Na co se záruka nevztahuje

  • Běžné opotřebení zboží
  • Poškození způsobená přírodními živly
  • Jakékoliv mechanické poškození způsobené nedostatečnou péči, neodborným zásahem, nešetrným používáním, důsledkem nehod a nárazů
  • Záruka se nevztahuje na vypadnutí ozdobných kamínků u hodinek
  • Záruka se nevztahuje na výměnu baterie u hodinek

Podmínky uplatnění záruky na hodinky

Záruka se vztahuje na výrobní vady následujících součástek: strojek, ciferník a ručky.

Záruka nepokrývá žádné vnější vady řemínku nebo náramku, přezky nebo spony, sklíčka, baterie, tlačítek, korunky, pouzdra, povrchové úpravy nebo jakékoliv jiné fyzické poškození hodinek. Záruka nepokrývá běžné opotřebení hodinek.

Záruka nepokrývá poškození způsobená vodou, pokud hodinky nejsou přímo určeny k plavání a potápění s vodotěsností minimálně 100M / 10 ATM / 10 BAR. Pokud není v návodu uvedeno jinak, nemanipulujte s korunkou a tlačítky pod vodou. Pokud dojde k poškození vodou z důvodu vytažené korunky nebo používání tlačítek pod vodou, nebudeme moci reklamaci uznat.  

Důležitá poznámka k odolnosti vůči vodě

Je třeba mít na vědomí, že hodnota vodotěsností 100 metrů přímo neznamená, že je můžete ponořit do hloubky 100 metrů. Hodnoty odolnosti vůči vodě jsou dosahovány v kontrolovaném laboratorním prostředí. Ve skutečném životě existuje příliš mnoho faktorů, které mohou ovlivnit odolnost hodinek vůči vodě. Rovněž nedoporučujeme nošení hodinek ve sprše nebo při koupeli bez ohledu na jejich odolnost vůči vodě. Náhlá změna teplot nepříznivě působí na těsnění uvnitř hodinek, čímž se výrazně snižuje odolnost vůči vodě.

Tabulka vodotěsnosti

Doporučujeme hodinky používat v souladu s uvedenými hodnotami

Stupeň vodotěsnostiPot, rosa, mlhaDéšť, stříkající vodaSprchování, mytí rukouPlavání, potápění do 10 metrůPotápění do 20 metrů
30M / 3 ATM / 3 BARAnoAnoNeNeNe
50M / 5 ATM / 5 BARAnoAnoAnoNeNe
100M / 10 ATM / 10 BARAnoAnoAnoAnoNe
200M / 20 ATM / 20 BARAnoAnoAnoAnoAno